A 10.A osztály tanulmányútja

 2026. június 8-10.

A 10.A osztály háromnapos tanulmányúton vett részt.

Az első délelőtt Pápa városának nevezetességeivel ismerkedtek, majd a Nagyteveli tó partján sátort verve egész napos horgászat vette kezdetét. A nap végén 6 tanuló kapott lehetőséget a Bakonyi Nimród Vadász és Sporthorgász Egyesület jóvoltából arra, hogy egy-egy vadász társaságában kiülhessen a lesre. A vadászat eredményét, egy elejtett szarvast és egy vaddisznót aztán már az egész osztály megtekinthette.

A második nap ismét a horgászaté volt. A lelkes horgászok a tó különböző pontjain tettek kísérletet az áhított pontyok kifogására.

A harmadik napon következett a leginkább szakmai program: Farkasgyepű és környéke. A Bakonyerdő Zrt. erdészeinek és egyéb segítőknek köszönhetően megismerték az erdészet tevékenységét, a falu és a környező erdők nevezetességeit.

A szervezésben hatalmas segítséget nyújtott Szabó Soma és Erdős Csongor családja. Nekik ezen a helyen is nagyon szépen köszönjük!

A tanulmányút kísérői: Holler Katalin osztályfőnök és Papp Vilmos nevelőtanár voltak.