NÉMET CSEREDIÁKOK JÁRTAK ISKOLÁNKBAN

Október 7. és 19. között ismét 4 német erdészgyakornokot fogadtunk. Két eseményekben gazdag hetet töltöttek iskolánkban. A tanerdei munka mellett sok közös programokat szerveztünk számukra diákjainkkal. Megismerték a várost, meglátogatták a Tűztornyot, Ligneum Látogató Központot, Erdészeti Múzeumot. A 12.C osztállyal Budapestre látogattak.  Martos Ákos tanerdő vezető a munka szervezése mellett változatos szakmai programot állított össze számukra. Megismerték a környék nevezetességeit (Brennberg, Károly kilátó, Hidegvíz völgy, részt vettek nyúl hatáson, majd megfőzték az elejtett nyulat ill. fácánt). Bekapcsolódtak a kollégium közösségi programjaiba– néptánc, íjászat, foci.  11.B osztályos tanulókkal a Fertő Hansági Nemzeti Parkba, a Fertő tóra, a Fertődi kastélyba, a Páneurópai emlékhelyre látogattak. A közös együttlétek jó lehetőséget nyújtottak a német nyelv gyakorlására, barátságok kötődtek és szép élményekkel gazdagodtak mind a német, mind a magyar diákok.