KIRÁNDULÁS A BALATONFÜREDI LÓCZY-BARLANGBA

Időpont: 2018. november 16.
Helyszín: Balatonfüred Lóczy-barlang
Osztály: 12.C környezetvédő (5 fő)
Kísérők: Sass Vivien és Füzi Boglárka
2018. elején, egy szakmai (BISEL) versenyen nyerte az Ajándékutalványt a 12.C környezetvédelmi technikus osztálya, melynek keretin belül a Balaton-felvidéki Nemzeti Park adott rálátást a Lóczy-barlang értékeire. (Az ajándékutalvány 5 diák és egy felnőtt részére adott ingyenes jogosultságot a látogatásra.) A barlang különösen izgalmas programnak bizonyult, mivel földtani alapok és természetvédelem tárgyakból a diákok már tanultak a Balaton-felvidéki Nemzeti Park földtani értékeiről. A tananyag megszilárdítását erősítette a mészkő rétegekkel körülzárt barlang megtekintése, melyben a különleges borsókövek utalnak a kialakulás körülményeire.
A Nemzeti Park jóvoltából további programban részesültünk, melynek során a túrázás mellet a túravezetés rejtelmeibe is betekintést nyertek a diákok. Vezetőnk kifejezetten túravezetői szempontok szerint készült a látogatásunkra, azaz nemcsak a természeti értékek bemutatására helyezte a hangsúlyt, hanem – kérésünkre- a túravezetés titkaiba is beavatta diákjainkat. A programot indokolta, hogy diákjaink  a későbbiekben elhelyezkedhetnek nemzeti parkokban túravezetőként. Színvonalas, sok értékes, új információt adó programon vehettünk részt.