Fenntarthatósági faültetés a Rothban

A környezet védelme és a fenntarthatóság érdekében egyre több civil szervezet, önkormányzat, iskola tesz lépéseket, kezdeményezéseket. Intézményünkben ez nem újdonság, ugyanis a Kisalföldi ASzC Roth Gyula Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégiumban zöld szakmákat oktatunk. Erdészképzésünk idén 135 éves, környezetvédelmi technikus képzésünk jövőre lesz 20 éves. Oktatási, nevelési feladataink során hangsúlyosan foglalkozunk a környezettudatos szemlélet erősítésével. A környezetvédelmi technikus diákjaink hagyományosan több országos programban részt vesznek, pl. Hulladékcsökkentési Témahét, Világ Legnagyobb Tanórája programokban, továbbá a Bioindikáció az oktatásban témakört felölelő „Gumicsizmás természetvédelem”, azaz a BISEL-verseny aktív résztvevői. 2016 óta rendszeresen jelen vagyunk az Emberi Erőforrások Minisztériuma által meghirdetett Fenntarthatósági Témahét programjaiban is. Az idei tanév során a pandémia ellenére is lelkesen készültek a fenntarthatósági előadásokra tanulóink, s az iskolai faültetési programba is bekapcsolódtunk. A Fertő-Hanság Nemzeti Park jóvoltából egy őshonos szelídgesztenye faegyed lelt otthonra intézményünk udvarán. A fát a diákjaink ültették el végleges helyére a tanerdőben, és a gondozását is ők végzik.

Faültetés a tanerdőben