Harveszter szimulátor műszaki átadás

Az Agrárminisztérium és a Herman Ottó Intézet jóvoltából 2021. április 29-én a Forest Power Kft. a KASZC Roth Gyula Technikumban üzembe helyezett egy erdészeti harveszter szimulátort. A szimulátor felépítése és kezelési módja teljes mértékben megegyezik egy valódi erdészeti harveszterrel, így könnyedén elsajátítható a kezelése. A gép használatához szükséges oktatás szintén elkezdődött a beüzemeléssel egyidőben.

Erdésztechnikus oktatásunk magasabb szintre emelése, diákjaink szakmában történő elhelyezkedésének záloga, hogy zárkózzunk a gyakorlathoz.

Ez a technológia – harveszter, forwarder kezelése, drón használata – már elengedhetetlen a mai világban, ennek a tudásnak a birtokába kerülve pedig előnyt lehet szerezni a szakmában – és nemcsak elhelyezkedés tárgyát tekintve, de anyagilag is jobb lehetőség.

Ezzel a tudással – hatalommal – szeretnénk diákjainkat is felvértezni.