SzakmaSztár – SkillsJunior Asztalos

A SzakmaSztár fesztivál keretében első alkalommal rendezték meg a SkillsJunior tehetséggondozó asztalosversenyt. A döntőbe jutott legjobb 4 tanuló közül kettő a Roth Gyula Technikumból érkezett: Eszlinger Mátyás 11/cf és Busznyák Dorka 10/cf.

A megmérettetés kétnapos volt, összesen 12 óra versenyidővel, melyet a diákjaink koncentrált időbeosztással és kemény munkával sikeresen teljesítettek.

A feladat, az előválogatón elkészült termékhez egy fiókkal rendelkező állványszerkezet gyártása volt.

A versenyen csak kézi eszközöket használhattak gépeket nem, a produktumot felületkezelésre kész állapotig kellet készíteni.

A legkiválóbb eredményt Eszlinger Mátyás érte el, aki magas minőségi munkával megszerezte az 1. helyezést, míg Busznyák Dorka 4. helyezést ért el.

A versenyre felkészítette őket: Viasz-Kádi Tibor.

Gratulálunk tanulóinknak a kimagasló eredményhez!

A megmérettetést nagy érdeklődés vette körül mindkét nap, rengeteg látogatóval. A SzakmaSztárt meglátogatta Orbán Viktor miniszterelnök, Győrffy Balázs Nemzeti Agrárkamara elnöke, Parragh László MKIK elnöke.