Német erdész gyakornokok a Rothban

Két év után ismét fogadott iskolánk az Erasmus program keretében német erdész gyakornokokat Mecklenburg- Vorpommern tartományból. Két hetet töltött nálunk 4 erdész fiatal. Iskolánk két 11. osztályos tanulója (Fodor László és Rózsás Flórián) segítette őket a munkában és a szabadidő eltöltésében. A gyakorlati munkát a tómalmi csemetekertben végezték. Lehetőségük volt bekapcsolódni iskolánk életebe is. Több közös kiránduláson vettek részt, Rax- hegyi túrán, Fertő-Hanság Nemzetiparkban, Fertődi kastély. Lelkesen kapcsolódtak be nyelvórákba, megnézték a Nemzeti Összetartozás napi ünnepséget, hangversenyen voltak a Kecske templomban, közös pincelátogatáson vettek részt az AFS diákokkal, gokartoztak a magyar kísérőkkel stb.

A közös együttlétek kiváló alkalmat kínálnak az élő nyelvgyakorlásra, egy más kultúra megismerésre. A közeljövőben iskolánk tanulói is utaznak szakmai gyakorlatra Portugáliába és Németországba. Reméljük, hogy ők is sok élménnyel térnek vissza.