Rothosok képviselik hazánkat a WorldSkills versenyen

2023. 06. 13-14. között a rendezték meg a World Skills 2024 Lyon válogató verseny döntőjét, ahol öt tanuló mérte össze tudását. Iskolánkat két diák képviselte: Eszlinger Mátyás (12/cf), és Mihálicz Martin (11/cf).  A feladat egy éjjeliszekrény elkészítése volt. A munkafolyamat több részfeladatot tartalmazott: fakötést, intarziát és fiókot kellett a bútorhoz illeszteni. Diákjaink a rendelkezésre álló időkeretet okosan kihasználva teljesítették a feladatot és szép eredményekkel zárták a versenyt:

I. Eszlinger Mátyás (KASzC Roth Gyula)  és Siba Dénes (BKSZC Kozma Lajos Faipari Technikum), megosztott első helyezés, pontegyenlőség

II. Mihálicz Martin (KASzC Roth Gyula)

III. Majdanics Tibor (BKSZC Kaesz Gyula Faipari Szakközépiskola)

Kimagasló eredményük alapján a World Skills 2024 Lyon világbajnokságon Magyarországot iskolánk diákjai, Eszlinger Mátyás és Mihálicz Martin képviseli majd!

Szívből gratulálunk az elért eredményhez és sok sikert kívánunk a nemzetközi versenyen!