9/C osztály szakmai tanulmányút – Körmend

2024. május 23-án a 9.C osztály az ADA cégcsoport körmendi bútoripari gyárbában járt. Diákjaink betekintést nyerhettek a bútorok pl. kanapék, ágyak, fotelek, székek gyártási folyamatába. Láthatták többek között a faanyag feldolgozását, a raktározási módszereket, habszabászatot, szövetraktárt, varrodát, kárpitozást. Különösen érdekes volt a keletkezett hulladékok pl. faapríték, szivacs újrahasznosításából keletkezett termékek megtekintése.

A gyárlátogatást követően a Batthyány- Strattmann – kastélyban, annak Várkertjében sétáltunk. A szakvezető a Várkertben külön kitért a parkban található fafajtákra, illetve mint az Őrségi Nemzeti Parkhoz tartozó természetvédelmi terület érdekességeire pl. a híres kb. 1820-as években ültetett 35 méteres 8 m széles nagy juharlevelű platánfára. A továbbiakban egy „Kincs, ami van!” kincskereső játékfoglalkozás, múzeumpedagógiai óra keretein belül pedig megismerhették tanulóink a Batthyány család meghatározó személyiségeit, tevékenységeiket, illetve a kastély épületét, kiállító termeit.

A programok mind a faiparosok, mind a környészek számára sok szakmai ismeretanyagot nyújtottak.  

Kísérő tanárok: Kő Szilvia, Tóth Zsolt.