Erasmus-program keretében 11 környezetvédelmi technikus tanulónk utazhatott el két hétre Lengyelországba. Fogadószervezetünk a Stowarzyszenie Projektów Międzynarodowych „INPRO” volt.
A szakmai programok keretében a diákjaink gyakorolhattak különböző műszeres analitikai méréseket a helyi egyetem laboratóriumaiban, körbe vezették őket az egyik legnagyobb lengyel hulladékégetőműben, üzemlátogatáson voltak a városi szennyvíztisztítóban. Részt vettek egy hasonló profilú technikum szakmai bemutató óráin, fenntarthatósággal kapcsolatos foglalkozásokon az INPRO szervezésében, valamint a Podkarpackie Centrum Nauki Łukasiewicz interaktív, tudományos kiállításán.
A kulturális programok keretében szerveztek a diákok számára városbemutató sétát, látogatást a földalatti várostörténeti kiállításra, és városlátogatást Krakkóba.
A projektút remek lehetőséget adott arra, hogy diákjaink gyakorolják a mindennapi és szakmai angol nyelvű kommunikációt, fejlődjön a kapcsolatteremtő és problémamegoldó képességük.
Kísérők: Kiss-Szőke Ágnes, Sass Vivien


