Rendhagyó tanórák vizes élőhelyek élővilágáról

Az elmúlt hetekben a 11. évfolyam környész tanulói „vizes” (vízi ökoszisztémához kapcsolódó) foglalkozássorozaton vettek részt.

Dr. Móra Arnold, a Pécsi Tudományegyetem docense tartott online előadást számukra a vizeink őshonos faunáját veszélyeztető tényezőkről, az inváziós folyamat szakaszairól, és kaptunk egy átfogó ismertetőt a nagyobb folyóinkban és a Balatonban jelenlévő legfontosabb gerinctelen és gerinces özönfajokról.

Dr. Schmidt Dáviddal, a Soproni Egyetem adjunktusával egy botanikai terepgyakorlaton vehettek részt diákok. A Rák-patak mentét vizsgálva képet kaphattak a patakparti vegetáció jellegzetességeiről, védett növényfajairól, az egyes invazív fajok élőhelyátalakító szerepéről, illetve az ellenük való védekezési lehetőségekről is. 

Ráadásként néhány tanulónk csatlakozhatott egy terepgyakorlathoz, aminek keretében a Fertő-Hanság Nemzeti Park szakembere segítségével tanulmányozták a Rák-patak makrogerinctelen faunáját. Köszönjük a részvételi lehetőséget dr. Kalicz Péternek (SOE) és a bemutatót dr. Szita Renátának (FHNP)!

Kísérő: Sass Vivien